/Files/images/ЗСЖ 7.jpg

Будь-яка нормальна людина, бажаючи добре виглядати, повинна піклуватися про своє харчування. Не варто перетворювати свій шлунок в топку і «закидати» туди що не попадя. Ваш вибір продуктів харчування повинен падати не тільки на те, що ви звикли, любите і хочете їсти, а й на те, що є корисним для вашого організму. Часто такі от неполадки в системі живлення і призводять до зайвої ваги, а пізніше і до ожиріння. Якщо ви хочете убезпечити себе від таких неприємностей, прислухайтеся до нашої поради: міняйте спосіб життя і харчування.

ПРИНЦИПИ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ

Споживайте хліб, зернові продукти, макаронні вироби, рис або картоплю декілька разів на день.

Раціони харчування повинні складатися із різноманітних продуктів переважно рослинного, а не тваринного походження.

Вживайте не менше 400 г на добу різноманітних овочів та фруктів, бажано свіжих та вирощених в місцевих умовах екологічно чистих зон.

Підтримуйте масу тіла в рекомендованих межах (значення індексу маси тіла від 20 до 25 кг/м2) за допомогою нормокалорійної дієти і щоденних помірних фізичних навантажень.

Контролюйте вживання жирів, питома вага яких не повинна перевищувати 30 % добової калорійності; заміняйте більшість насичених жирів ненасиченими рослинними оліями або м'якими маргаринами.

Заміняйте жирне м'ясо та м'ясопродукти квасолею, бобами, рибою, птицею або нежирним м'ясом.

Вживайте молоко і молочні продукти (кефір, кисле молоко, йогурт, сир) з низьким вмістом жиру і солі.

Вибирайте продукти з низьким вмістом цукру, обмежуйте частоту вживання рафінованого цукру, солодких напоїв та солодощів.

Віддавайте перевагу продуктам з низьким вмістом солі, загальна кількість якої не повинна перевищувати однієї чайної ложки (6 г) на добу, включаючи сіль, що знаходиться в готових продуктах. В ендемічних зонах необхідно вживати йодовану сіль.

Обмежуйте вживання алкоголю до 20 мл етанолу або еквівалентних алкогольних напоїв на добу.

Приготування їжі на пару, її варка, тушкування, випікання або обробка в мікрохвильовій печі допомагає зменшити кількість доданого жиру.

Пропагуйте годування дітей перших 6 місяців життя виключно материнським молоком.

/Files/images/ЗСЖ 5.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 599

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.