Особливості залучення до роботи неповнолітніх працівників/Files/images/nepovnolitni.jpg

Під час проведення інформаційних заходів інспектори праці зустрічають непоодинокі випадки залучення неповнолітніх до роботи без оформлення трудових відносин.

Чомусь серед роботодавців існує міф щодо заборони на застосування праці неповнолітніх і деякі роботодавці з острахом наважуються приймати на роботу підлітків, вважаючи дуже складним порядок оформлення з ними трудових відносин.

Хоча це зовсім не складно, але є особливості, які необхідно враховувати:

1. Обов’язково укласти з неповнолітнім письмовий трудовий договір та видати наказ про прийняття працівника на роботу.

2. Направити повідомлення до Державної податкової служби.

3. Направити неповнолітнього на медогляд.

4. Навчити безпеці праці.

5. Вести окремий облік неповнолітніх.

А далі все як зазвичай – визначити робоче місце, ознайомити з режимом роботи та умовами праці, допустити до роботи.

Пам’ятайте - у трудових правовідносинах неповнолітні прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Більше дізнатися про особливості трудового законодавства можна на інформаційному порталі Держпраці за посиланням https://www.pratsia.in.ua/

Посилання на відео «Трудове законодавство в цікавих анімаціях»


Інструментарій із запобігання онлайн насильству щодо дівчат-підлітків /Files/images/2024/image.png

Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) запропонувала спеціалістам, які працюють із дітьми, пакет інструментів із запобігання насильству в Інтернеті щодо дівчат-підлітків — Збірник (Toolkit) з профілактики сексуального онлайн насильства щодо дівчат- підлітків.

Це збірка ресурсів, розроблених, створених або адаптованих і протестованих у рамках кількох європейських проектів за участю семи країн ЄС.

Toolkit (Збірник) містить такі компоненти:

1. Посібник «Навчання протидії сексуальному насильству в Інтернеті щодо дівчат-підлітків: Посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми».

Частина 1 посібника під назвою «Сексуальне насильство в Інтернеті: наслідки та заходи протидії» присвячена питанню сексуального насильства в Інтернеті щодо дівчат і містить інструкції щодо використання онлайн- інструменту CYBERSAFE, а також практичні рекомендації щодо проведення тренінгів.

Частина 2 «Плани тренінгів» містить чотири плани тренінгів, кожен з яких зосереджений на одному з чотирьох основних типів сексуального насильства в Інтернеті щодо дівчат. Посібник також містить додатки з навчальними вправами для офлайн- тренінгу, та інформацію про те, куди можна подавати скарги в Україні, та рекомендовані джерела.

2. Адаптація українською онлайн-інструменту CYBERSAFE (4 модулі), над яким працювали міжнародні та національні експерти. CYBERSAFE — це ігровий онлайн інструмент для профілактики онлайн- насильства щодо жінок та дівчат серед молоді (13-16 років), який може використовуватись як у класі, так і в дитячих таборах тощо. Відтепер він доступний українською мовою фасилітаторам, які працюють із підлітками. CYBERSAFE сприяє здоровим стосункам та гендерній рівності в Інтернеті.

3. Два короткі навчальні анімаційні відео для дівчаток і хлопців, вже доступні на платформі YouTube:

— «Наслідки поширення оголеного селфі дівчинки без її згоди» ТУТ

— «Що робити, якщо ваші оголені селфі потрапили в Інтернет» ТУТ

4. Буклет «Поради для батьків та опікунів щодо протидії сексуальному насильству в Інтернеті». Цей буклет містить вказівки щодо запобігання сексуальному насильству в Інтернеті та спеціально призначений для батьків та опікунів.


/Files/images/оп 02.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2968

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.