ВИКОРИСТАННЯ ПОБУТОВИХ ПІРОТЕХНІЧНИХ ВИРОБІВ
Феєрверки, петарди, ракети та інші вибухові "іграшки" завжди притягували до себе увагу не тільки дітвори, а й дорослих. Але з кожним роком збільшується кількість людей, що отримують від цих забав каліцтво, термічні опіки та інші травми.
За минулий 2020 рік при використанні піротехнічних виробів сталося чотири пожежі, а також 12 осіб отримали травми, з них - 6 дітей. Травми були різного ступеня, як звичайні опіки, так і пошкодження очей та кінцівок
Найчастіше це трапляється внаслідок необережного, неправильного та користування піротехнічними виробами.
У зв’язку із збільшенням випадків травмування неякісними піротехнічними виробами під час святкування Новорічних Різдвяних свят, рятувальники Нікопольського районного управління ГУ ДСНС у Дніпропетровській області попереджають про необхідність неухильно дотримуватися правил безпеки.
Аби свята принесли вам тільки радість, дотримуйтесь правил, які зможуть вберегти вас від ймовірної трагедії.
· При купівлі піротехнічних виробів обов'язково ознайомтеся з інструкцією, вона повинна бути на кожному виробі. Якщо немає інформації щодо використання - виріб не є сертифікованим, а отже користуватись ним небезпечно. Купуйте тільки в спеціалізованих магазинах, що мають державну ліцензію на продаж піротехніки. Придбані з рук феєрверки можуть бути не якісними.
· Бенгальські вогні та хлопавки рекомендується використовувати поза приміщення. У приміщенні використання вогнів є небезпечним. Температура бенгальського вогню сягає 1100 градусів Цельсію, його іскри на відстані півметра охолоджуються лише на 60 градусів, а викид полум'я хлопавки досягає декілька десятків сантиметрів.
· Заборонено зберігання будь-яких піротехнічних виробів біля електричних, нагрівальних приладів та відкритого полум’я. Особливо не допускати носіння петард у кишенях – під впливом різних чинників, вони можуть розірватись.
· Під час запуску феєрверків дотримуватись безпечної відстані від розташованих поряд житлових будівель. На відстані 50 метрів не повинно бути пожежонебезпечних об’єктів.
· Не дозволяти дітям самотужки використовувати феєрверки! Випадки травмування дітей феєрверками трапляються частіше аніж дорослих. Тому, щоб зберегти здоров’я та життя дітей, обов’язково навчайте їх правил безпеки та розкажіть про всю небезпечність забавок піротехнічними виробами.
Пам’ятайте, у разі виникнення будь-якої ситуації телефонуйте до служби порятунку «101»!
Рятувальники Нікопольського району бажають вам приємних, затишних та головне безпечних свят!
Коментарi