Тренінг «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації»

Освітяни Марганця взяли участь у спеціалізованому тренінгу «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації»

23 травня в рамках соціальної програми Голови Благодійного Фонду Порошенка, Дружини Президента України Марини Порошенко на базі Київського університету ім. Б.Грінченка для майже 500 українських освітян пройшов спеціалізований тренінг «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати».

Серед учасників – керівники департаментів, управлінь та відділів освіти, директори шкіл п’яти регіонів – Запорізької, Дніпропетровської, Житомирської, Хмельницької та Чернігівської областей. Саме ці п’ять регіонів стали учасниками пілотного проекту Благодійного Фонду щодо розвитку інклюзивної освіти в Україні. Мета тренінгу – надати особливим дітям можливість навчатися в інклюзивних класах разом зі своїми однолітками.

У Марганці інклюзивне навчання впроваджується чотири роки, 5 учнів з особливими потребами мають змогу отримувати освіту в загальноосвітніх закладах міста – ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, 7, 11 та НВК «Ліцей – СЗОШ № 10».

У програмі навчального курсу – взаємодія учасників освітнього процесу у створенні інклюзивної моделі навчання, управлінський аспект упровадження інклюзивного навчання у школі, а також – нормативно-правове забезпечення інклюзивної освіти та українські розробки електронних освітніх ігрових ресурсів для інклюзивної освіти.

Навчання проводили освітяни-практики та представники громадських організацій, які активно займаються розвитком інклюзивної освіти в Україні та мають успішний досвід роботи щодо соціалізації дітей з особливими потребами – Інна Луценко, Леся Миськів та Лариса Шевчук.

Марганець представляла делегація освітян у складі Кострикіної В.В, начальника відділу освіти, керівників шкіл з інклюзивним навчанням Міщенко Н.В. (НВК «Ліцей – СЗОШ № 10»), Куржанової Н.І., Кузуб О.М., Волкової О.І. (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, 7, 11).

Звертаючись до освітян, Марина Порошенко зауважила: «Ми з вами розпочали національний рух «За інклюзивну освіту в Україні!». А це дуже почесна і відповідальна місія, оскільки від нашого професіоналізму та майстерності залежить розвиток і прогрес дітей з особливими освітніми потребами, а від нашої мудрості залежить їх місце у житті та впевненість у майбутньому. Час біжить, і діти не чекають – вони ростуть. І сьогодні ми з вами закладаємо майбутнє нової держави, яке побудують наші діти – де всі будуть рівні. Адже з маленьких школярів починається виховання відповідальних громадян європейської України!».

Марина Порошенко подякувала освітянам за велике бажання допомогти особливим дітям та нагородила усіх учасників заходу сертифікатами.

Символічним стало те, що 23 травня 2017 року Верховна Рада України 156 голосами підтримала проект Закону про внесення змін до Закону України "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг (№6437), який ініціювала Марина Порошенко.

Кiлькiсть переглядiв: 167

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.