/Files/images/ЗСЖ 9.jpg
Як біологічна істота людина бореться за виживання. Основною умовою успішного існування в сучасному світі є здоров’я, бо повна або часткова його відсутність є перешкодою до здійснення життєвих планів людини. На сьогодні можна визначити чотири фундаментальні процеси, які визначають стан здоров’я індивіда: відтворення здоров’я, його формування, споживання та відновлення. Серед цих процесів формування здоров’я особистості залежить виключно від неї. Спосіб життя, який веде людина об’єднує такі поняття, як особливості харчування, рухова активність, міжособистісні стосунки, наявність шкідливих звичок, у дорослих – особливості праці.

Багато людей, ведучи звичайний спосіб життя, в остаточному підсумку приходять до висновку, що ж робити для того, щоб відновити здоров'я. Життя швидкоплинне, ми спочатку набуваємо знань, далі сім'я, діти, кар'єра. До себе не доходять руки. Але в остаточному підсумку до цього питання все одно потрібно буде звернутися: як відновити здоров'я, як підтримувати організм, щоб він працював спокійно, без збоїв, або захворівши виходив зі стану хвороби швидко і без наслідків.

/Files/images/ЗСЖ 10.jpgЩоб бути здоровим, заведіть здорові звички, стежите за своєю вагою, їжте по режиму, обов'язково снідайте, не перехоплюйте між сніданком, обідом, вечерею, тим самим ви налагодите хороше травлення. Займайтеся фізичними навантаженнями, обмежте вживання алкоголю, спіть 7-8 годин на добу. Організуйте здорове харчування, виключіть з вашого раціону неприродні продукти, всіляку їжу колишнього приготування, або приготовану на тривалий термін зберігання, з інгредієнтами посилюючий смак, що збільшує термін зберігання, геномодифіковані продукти, їжте екологічно чисті продукти. Зараз всі медичні журнали приділяють багато місця по висвітленню цього питання. Набирайте вітаміни і мінеральні елементи з природних продуктів. Якщо ж ви не можете дотримуватися здорової дієти, то приймайте полівітаміни, особливо вітаміни антиоксиданти, вітамін Е надає потенційну підтримку серцю, перешкоджає окисленню ліпопротеїну низької щільності в більш небезпечну форму. Снідайте, при чому сніданок повинен бути по калорійності не менше 25-30% денного раціону, тоді у вас не буде сплесків апетиту ні в обід, ні в вечірній прийом їжі, ви не будете переїдати. А це важливо для підтримки ваги. Вживайте достатню кількість води, не менше 8-ми склянок на день. Організм складається на 70-80% з води, вода потрібна для нормального виведення шлаків з клітин, сповільнює для уповільнення зморшок на тілі, попереджає нирково-кам'яну хворобу, захворювань сечової системи, змащує суглоби і сприяє схудненню організму. Слідкуйте за станом ваших судин. Обмежте вживання жирів тваринного походження, насичених, частково гідрогенізованих жирів, вживайте жири рослинного походження. Вони знижують вміст у крові ліпопротеїнів високої щільності, не пригнічують альфа-ліпопротеїни. Найкраще підходить оливкова олія, лляне, вони містять вітамін Е. Слідкуйте за рівнем холестерину в крові, вміст ліпопротеїну низької щільності. Споживайте більше флавоноїдів, які є антиоксидантами, міститися в овочах і фруктах. Флавоноїди шкірки винограду знижують рівень холестерину, флавоноїди лука зміцнюють тканини ясен, флавоноїди вишні, чорниці, брусниці затримують дегенерації сітківки ока. Добавка флавоноїдів в раціон дітям допомагають боротися з вушними інфекціями у дітей. Додавайте в харчовий раціон клітковину, клітковина стимулює роботу товстого кишечника, виводить з нього токсини, сприяє жовчовиділенню, виводить з організму надлишки холестерину. Клітковина міститься у висівках, в зерні, у багатьох овочах і фруктах. Денна норма споживання клітковини не менше 25 грамів.

/Files/images/ЗСЖ 13.jpgЗаймайтеся фізкультурою. Інтенсивність заняття, частота занять, час визначите самі, в залежності які цілі поставили. Наприклад, для хребта, суглобів потрібно систематично займатися комплексом, підібраним для цих цілей. Для очей, розтяжки і еластичності м'язів теж включіть кілька вправ. Ну і пару силових вправ - віджимання руками від підлоги або столу для посилення сили рук, присідання для ніг для посилення сили в ногах. І природно, вечірня ходьба в досить інтенсивному темпі для зміцнення серцево-судинної, дихальної, травної, сечостатевої систем. Ходьба благотворно впливає на весь організм. Приводить в норму нервову, ендокринну систему. Фізичні вправи, особливо силові сприяють збереженню кальцію в організмі. Єдине, перед вправами необхідно поступово розігрівати м'язи. Якщо ви прихильники спорту, то займайтеся велосипедом, ходьбі на лижах. Це не тільки корисно, але й приносить величезне емоційне задоволення. І пам'ятайте, що фізична культура-це частина загальної культури людини. Що людина підтягнутий, красиво рухатися, а що згорблений і погано себе почуває. Є різниця? Прагніть до досконалості.

Якщо ви курите, негайно припиніть палити. Нікотин скорочують приплив крові до судин, оскільки судини в цей час перебувають у стресовому стані, спазмовані. У результаті особа робиться сірим, сильно зморшкуватим, порушується природна еластичність тканин тіла. Та ще й до всього, подивіться на зуби і ротову порожнину курця, відповідно і бронхолегочную систему. Такі люди на здоров'я скаржаться частіше. Сигарети знищують вітамін С в організмі, це теж треба знати.

Оберігайте шкіру від палючих променів сонця. Ультрафіолетове опромінення викликає згубний вплив на організм, і перш за все на шкіру, в тому числі на нервову, ендокринну, серцево-судинну систему, шкіра пересушується, можуть виникнути ракові захворювання. Змащуйте відкриті частини тіла кремами, які оберігають шкіру від ультрафіолетових опромінень. Відповідно, дивіться за змінами шкіри, і в разі будь-яких проблем - консультації докторів.

/Files/images/ЗСЖ 11.jpgМайте коло друзів, з якими б приємно було спілкуватися, радитися з виниклих проблем, так як в стресовій ситуації поведінка може бути не адекватним, можна допустити помилки. Заведіть домашніх вихованців. Вони, як правило, підвищують рівень позитивних емоцій, що позитивно впливає на нервову, ендокринну системи. Цьому допомагає і сміх. Імунна система людей, що часто сміються, виробляє більше антитіл до захворювань, ніж підчас медикаментозного лікування. Так в чому тут сумніватися, у здоровому в психологічному плані тілі хвороби довго не затримуються!

/Files/images/мона лиза.jpgДолучайтеся до шедеврів культури. Слухайте заспокійливу музику, переглядайте легкі картини, займайтеся творчістю. Все це знижує больовий синдром, сприяє швидшому одужанню. Виганяйте з організму погані думки, якщо не виходить це робити вольовим шляхом, читайте настрої Ситіна, та й інших психологів. Не ігноруйте періодичний медичний огляд. Виявлене на ранній стадії захворювання лікується швидше і легше, ніж запущене. Аналізи крові, сечі, вимірювання тиску, контроль цукру в крові, холестерину, та інші необхідні аналізи в залежності від вашої спадковості допоможуть вам уникнути непередбачених наслідків у розвитку латентних форм прояву хвороб.

Кiлькiсть переглядiв: 1453

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.